16 czerwca uczniowie klas 7 i 8 reprezentowali naszą szkołę podczas akcji „Wakacje – Przygoda Bezpieczeństwo”, zorganizowanej przez Miasto Katowice na terenie Doliny Trzech Stawów.Wydarzenie połączyło świetną zabawę z edukacją i promocją bezpiecznych zachowań podczas wakacyjnego wypoczynku. Na uczestników czekało mnóstwo konkurencji wymagających zarówno sprawności fizycznej, jak i wiedzy z zakresu bezpieczeństwa. Była to także doskonała okazja do poznania pracy służb i instytucji dbających o nasze bezpieczeństwo, m.in. Policji, Straży Pożarnej, WOPR, GOPR, Pogotowia Ratunkowego czy Wojska. Nasi uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem, świetną współpracą i doskonałą wiedzą. Rywalizacja była zacięta, ale wspólna zabawa i integracja drużyny okazały się kluczem do sukcesu. Z ogromną dumą informujemy, że zajęliśmy I miejsce wśród wszystkich szkół podstawowych biorących udział w wydarzeniu! Serdecznie gratulujemy naszym uczniom wspaniałego wyniku, sportowej postawy i godnego reprezentowania szkoły. Jesteśmy z Was bardzo dumni!
Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz laureatom szkolnych konkursów z przyrody i biologii. Poniżej przedstawiamy zwycięzców tegorocznych zmagań.
🌿 Konkurs „Tajemnice przyrody” – klasy 4
🥇 I miejsce – Filip H. klasa 4a🥈
II miejsce – Lilianna B. klasa 4a🥉
III miejsce – Małgorzata Sz. klasa 4b
🧬 Konkurs „Tajemnice ciała człowieka” – klasy 7
🥇 I miejsce – Aleksandra A. klasa 7b🥈
II miejsce – Stanisław P. klasa 7b🥉
III miejsce – Karol K. klasa 7a
Serdecznie gratulujemy laureatom! Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego.
Serdecznie dziękujemy uczniom klas 1–3 za udział w Ogólnopolskich Konkursach „Zuch” z matematyki oraz języka polskiego. Cieszymy się, że tak wielu uczniów podjęło wyzwanie i z zaangażowaniem sprawdziło swoją wiedzę oraz umiejętności.
Informacje o wynikach konkursów dostępne są pod poniższym linkiem:
https://www.ces.edu.pl/wyniki/550/18709-550-210832-wyniki.pdf
Gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników i życzymy dalszego rozwijania swoich talentów. Wierzymy, że zdobyte doświadczenia zaowocują kolejnymi sukcesami w przyszłości.
11 czerwca nasze klasy wybrały się na niesamowitą wycieczkę do Jura Parku w Krasiejowie! Spotkanie z gigantycznymi dinozaurami i mnóstwo świetnej zabawy – to był dzień pełen niezapomnianych wrażeń!
W V Turnieju Szachowym o Mistrzostwo Południowych Dzielnic Katowic rywalizowało aż 9 drużyn reprezentujących okoliczne szkoły. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie.Po zaciętej rywalizacji zwycięstwo wywalczyła drużyna SP 21. Drugie miejsce zajęła SP 64, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się SP Zakonu Pijarów.Nasi uczniowie również odnieśli znaczące sukcesy w klasyfikacji indywidualnej, zdobywając aż cztery medale. Srebrne medale wywalczyli:* Antoni B. (klasa 8a), Oliwia W. (klasa 3b). Brązowe medale zdobyli: Magda W. (klasa 7a), Michał K. (klasa 8a).Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju, a szczególnie naszym medalistom.
Grupa docelowa:
Program jest skierowany do szkół, w których pobierają naukę uczniowie i uczennice z Ukrainy, którzy spełniają warunki określone w Programie.
Realizacja Programu wspiera funkcjonowanie całej społeczności szkolnej, w tym dzieci i młodzieży z doświadczeniem migracji lub uchodźstwa z krajów innych niż Ukraina, które pobierają naukę w polskich szkołach, ich polskich rówieśników, rodziców i opiekunów oraz nauczycieli.
Cel Programu:
Głównym celem Programu jest wsparcie szkół, w których pobierają naukę uczniowie i uczennice z Ukrainy, poprzez stworzenie warunków, w których całe społeczności szkolne czują się bezpiecznie, a dzieci i młodzież mogą budować przyjazne relacje rówieśnicze oraz rozwijać swoją wiedzę, umiejętności i kompetencje.
W bibliotece szkolnej odbył się konkurs na stworzenie najpiękniejszej zakładki do książki.Nasi uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, pomysłowością i talentem artystycznym. Komisja konkursowa miała niełatwe zadanie. Najpiękniejsze praca zostały nagrodzone, a ich autorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i udział w konkursie. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, w której można podziwiać zakładki i przekonać się jak wiele talentów kryje się w naszej szkole.
Gratulacje dla ucznia klasy 2a Witka Cz. za zajęcie I miejsca w X Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Moje ulubione zwierzę', w kategorii klas 2.
Po wielu godzinach zaciętej rywalizacji, genialnych strategii i niespodziewanych zwrotów akcji, poznaliśmy nowych mistrzów naszej szkoły!
Dziewczynki kl.1-3
I m - Oliwia W. kl. 3b,
II m - Hania Z. kl. 3b,
III m - Agata K. kl. 2a.
Chłopcy kl.1-3
I m - Jan R. kl. 2 a,
II m - Kacper K. kl. 3b,
III m - Szymon K. kl. 3b.
Dziewczyny kl.4-8
I m - Magda W. kl. 7a,
II m - Marysia K. kl. 5a ,
III m - Natalia W. kl. 5a i Aleksandra A. kl. 7b
Chłopcy kl.4-8
I m - Michał K. kl. 8a,
Antoni B. kl.8a,