• Rajd szkolny "Razem Między Górami"

    To już kolejna wspólna wędrówka po naszych Beskidach pod hasłem „Razem Między Górami”. Tym razem ucze stnikami rajdu byli uczniowie klas 1–3 Szkoły Podstawowej nr 64 im. Ratowników Górskich w Katowicach.Przy pięknej, słonecznej pogodzie dzieci, pod opieką ratowników i przewodników, przemierzały malownicze szlaki Beskidu Śląskiego, poznając jego przyrodnicze i krajobrazowe walory. Celem wędrówki była Przełęcz Karkoszczonka, gdzie przy Chacie Wuja Toma na wszystkich uczestników czekała meta rajdu.Po dotarciu na miejsce można było odpocząć, posilić się pysznym poczęstunkiem oraz skorzystać z wielu atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko Nadleśnictwa Bielsko-Biała, gdzie dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę o lesie i jego mieszkańcach. Nie zabrakło również punktu medycznego oraz praktycznych zajęć z zakresu pierwszej pomocy, podczas których uczestnicy poznawali podstawowe zasady ratowania zdrowia i życia. Na zakończenie rajdu wszyscy otrzymali pamiątkowe upominki, a także liczne nagrody za aktywny udział w przygotowanych konkursach i zadaniach. Szczególną radość sprawiły dzieciom przytulanki oraz inne niespodzianki.Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich osób zaangażowanych w organizację wydarzenia, a w szczególności do ratowników, przewodników, partnerów oraz Rescue Help Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach Fundacja Dr Clown i Katowice - oficjalny profil miasta a także  Łukasz Kornatka Radek Szczepanek Magazn na Szczycie, za stałą współpracę, wsparcie i uśmiech, który towarzyszył nam przez cały dzień.

    Dziękuje i już dziś zapraszam na kolejne górskie przygody HEJ !!!

  • „Wakacje – Przygoda, Bezpieczeństwo”

    16 czerwca uczniowie klas 7 i 8 reprezentowali naszą szkołę podczas akcji „Wakacje – Przygoda Bezpieczeństwo”, zorganizowanej przez Miasto Katowice na terenie Doliny Trzech Stawów.Wydarzenie połączyło świetną zabawę z edukacją i promocją bezpiecznych zachowań podczas wakacyjnego wypoczynku. Na uczestników czekało mnóstwo konkurencji wymagających zarówno sprawności fizycznej, jak i wiedzy z zakresu bezpieczeństwa. Była to także doskonała okazja do poznania pracy służb i instytucji dbających o nasze bezpieczeństwo, m.in. Policji, Straży Pożarnej, WOPR, GOPR, Pogotowia Ratunkowego czy Wojska. Nasi uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem, świetną współpracą i doskonałą wiedzą. Rywalizacja była zacięta, ale wspólna zabawa i integracja drużyny okazały się kluczem do sukcesu. Z ogromną dumą informujemy, że zajęliśmy I miejsce wśród wszystkich szkół podstawowych biorących udział w wydarzeniu! Serdecznie gratulujemy naszym uczniom wspaniałego wyniku, sportowej postawy i godnego reprezentowania szkoły. Jesteśmy z Was bardzo dumni! 

  • Spacer po Śląskim Ogrodzie Zoologicznym

    Uczniowie klasy 1 a wybrali się do Ogrodu Zoologicznego. Byliśmy do tej wycieczki solidnie przygotowani - każdy z nas wybrał jednego mieszkańca, o którym chciał opowiedzieć innym. Wędrowaliśmy po ZOO szukając "naszych" zwierząt, a przy okazji zachwycaliśmy się innymi. Spodobało się nam tak bardzo, że planujemy tu wrócić za rok!

  • Wyniki szkolnych konkursów

     

    Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz laureatom szkolnych konkursów z przyrody i biologii. Poniżej przedstawiamy zwycięzców tegorocznych zmagań.

    🌿 Konkurs „Tajemnice przyrody” – klasy 4

    🥇 I miejsce – Filip H. klasa 4a🥈

    II miejsce – Lilianna B. klasa 4a🥉

    III miejsce – Małgorzata Sz. klasa 4b

    🧬 Konkurs „Tajemnice ciała człowieka” – klasy 7

    🥇 I miejsce – Aleksandra A.  klasa 7b🥈

    II miejsce – Stanisław P. klasa 7b🥉

    III miejsce – Karol K. klasa 7a

    Serdecznie gratulujemy laureatom! Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego.

  • Ogólnopolski Konkurs Zuch

     

    Serdecznie dziękujemy uczniom klas 1–3 za udział w Ogólnopolskich Konkursach „Zuch” z matematyki oraz języka polskiego. Cieszymy się, że tak wielu uczniów podjęło wyzwanie i z zaangażowaniem sprawdziło swoją wiedzę oraz umiejętności.

    Informacje o wynikach konkursów dostępne są pod poniższym linkiem:

    https://www.ces.edu.pl/wyniki/550/18709-550-210832-wyniki.pdf

    Gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników i życzymy dalszego rozwijania swoich talentów. Wierzymy, że zdobyte doświadczenia zaowocują kolejnymi sukcesami w przyszłości.

    Brawo i powodzenia w następnych konkursach! 

  • Jurajska przygoda klas 3a i 2b!

    11 czerwca nasze klasy wybrały się na niesamowitą wycieczkę do Jura Parku w Krasiejowie! Spotkanie z gigantycznymi dinozaurami i mnóstwo świetnej zabawy – to był dzień pełen niezapomnianych wrażeń!

  • V Turniej Szachowy o Mistrzostwo Południowych Dzielnic Katowic.

    W V Turnieju Szachowym o Mistrzostwo Południowych Dzielnic Katowic rywalizowało aż 9 drużyn reprezentujących okoliczne szkoły. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie.Po zaciętej rywalizacji zwycięstwo wywalczyła drużyna SP 21. Drugie miejsce zajęła SP 64, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się SP Zakonu Pijarów.Nasi uczniowie również odnieśli znaczące sukcesy w klasyfikacji indywidualnej, zdobywając aż cztery medale. Srebrne medale wywalczyli:* Antoni B. (klasa 8a),  Oliwia W. (klasa 3b). Brązowe medale zdobyli: Magda W. (klasa 7a), Michał K. (klasa 8a).Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju, a szczególnie naszym medalistom.

    Życzymy dalszych sukcesów i kolejnych udanych występów przy szachownicy! 

  • Rządowy program wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży „Przyjazna szkoła” w latach 2025-2027

    Grupa docelowa:

    Program jest skierowany do szkół, w których pobierają naukę uczniowie i uczennice z Ukrainy, którzy spełniają warunki określone w Programie.

    Realizacja Programu wspiera funkcjonowanie całej społeczności szkolnej, w tym dzieci i młodzieży z doświadczeniem migracji lub uchodźstwa z krajów innych niż Ukraina, które pobierają naukę w polskich szkołach, ich polskich rówieśników, rodziców i opiekunów oraz nauczycieli.

    Cel Programu:

    Głównym celem Programu jest wsparcie szkół, w których pobierają naukę uczniowie i uczennice z Ukrainy, poprzez stworzenie warunków, w których całe społeczności szkolne czują się bezpiecznie, a dzieci i młodzież mogą budować przyjazne relacje rówieśnicze oraz rozwijać swoją wiedzę, umiejętności i kompetencje.

    Zakres wsparcia:

    „Pomoc asystenta” – dofinansowanie zatrudnienia asystentów, o których mowa w art. 165 ust. 8a ustawy Prawo oświatowe. Asystent m.in. diagnozuje etapy szoku kulturowego i bariery adaptacji i integracji oraz podejmuje działania mające na celu przystosowanie się ucznia do nowych realiów, funkcjonujących w polskich szkołach oraz umożliwienie mu w dalszej kolejności „równanie szans edukacyjnych na tle całej społeczności szkolnej.

    „Dobrostan społeczności szkolnej”, którego celem jest realizacja różnorodnych form wsparcia na rzecz dobrostanu społeczności szkolnej, w tym:

    • wsparcie dla uczniów – konsultacje specjalistyczne, specjalistyczna pomoc psychologiczna, doradztwo zawodowe,
    • wsparcie rodziców lub opiekunów uczniów i uczennic z doświadczeniem migracji lub uchodźstwa w rozwiązywaniu problemów wychowawczych i dydaktycznych oraz rozwijaniu ich umiejętności wychowawczych,
    • wsparcie kadr systemu oświaty w rozwiązywaniu problemów wychowawczych, dydaktycznych i opiekuńczych.

    „Doskonalenie kadr systemu oświaty”, którego celem jest doskonalenie i podniesienie kompetencji zawodowych kadr systemu oświaty, m.in. poprzez szkolenia kadry systemu oświaty w zakresie:

    • wsparcia edukacyjnego wynikającego z doświadczenia migracji lub uchodźstwa,
    • pracy z oddziałem iw zespołach klasowych, do których uczęszczają uczniowie z doświadczeniem migracji lub uchodźstwa,
    • wspierania włączenia uczniów i uczennic,
    • wsparcia indywidualnego uczniów i uczennic.

    Wartość wsparcia: 499 903 491,80 zł

    Wysokość wkładu funduszy europejskich: 412 513 516,80 zł

  • Konkurs na najpiękniejszą zakładkę do książki

    W bibliotece szkolnej odbył się konkurs na stworzenie najpiękniejszej zakładki do książki.Nasi uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, pomysłowością i talentem artystycznym. Komisja konkursowa miała niełatwe zadanie. Najpiękniejsze praca zostały nagrodzone, a ich autorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i udział w konkursie. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, w której można podziwiać zakładki i przekonać się jak wiele talentów kryje się w naszej szkole.

  • Regulamin Katowickich Biegów Przełajowych

  • Konkurs plastyczny

    Gratulacje dla ucznia klasy 2a Witka Cz. za zajęcie I miejsca w X Edycji Ogólnopolskiego Konkursu  Plastycznego "Moje ulubione zwierzę', w kategorii klas 2.

  • V MISTRZOSTWA SZACHOWE SZKOŁY

     

    Po wielu godzinach zaciętej rywalizacji, genialnych strategii i niespodziewanych zwrotów akcji, poznaliśmy nowych mistrzów naszej szkoły!

    Dziewczynki kl.1-3

    I m - Oliwia W. kl. 3b,

    II m - Hania Z. kl. 3b,

    III m - Agata K. kl. 2a.

    Chłopcy kl.1-3

    I m - Jan R. kl. 2 a,

    II m - Kacper K. kl. 3b,

    III m - Szymon K. kl. 3b.

    Dziewczyny kl.4-8

    I m - Magda W. kl. 7a,

    II m - Marysia K. kl. 5a ,

    III m - Natalia W. kl. 5a i Aleksandra A. kl. 7b

    Chłopcy kl.4-8

    I m - Michał K. kl. 8a,

    Antoni B. kl.8a,

    III m - Stanisław P. kl. 7b.

    Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy pasji, skupienia i gry fair play. Wielkie brawa dla zwycięzców!

    Do zobaczenia przy szachownicy za rok!

  • Konkurs „Flagi Świata”

    Konkurs „Flagi Świata” już po raz drugi za nami! W tegorocznej edycji udział wzięło aż 55 uczniów, co bardzo nas cieszy! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, wiedzę i sportową rywalizację.  I miejsce zdobył Mikołaj z klasy 6, który odpowiedział poprawnie na wszystkie pytania w imponującym czasie 1 minuty i 15 sekund!  II miejsce zajął Stanisław z klasy 8a  III miejsce zdobył Mikołaj z klasy 7b Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom! Bardzo się cieszymy, że konkurs cieszył się tak dużym zainteresowaniem.Już dziś zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnej edycji za rok! 

  • Wycieczka klas 8a,7a, 7b, 4a do Torunia, Gdańska i Malborka

    W dniach 01.-03.06.2026 klasy 4a, 7a, 7b oraz 8a uczestniczyły w trzydniowej wycieczce do Torunia, Gdańska i Malborka.Podczas wyjazdu poznawaliśmy historię i kulturę odwiedzanych miast. W Toruniu spacerowaliśmy po urokliwej starówce, podziwiając zabytki związane z miastem Mikołaja Kopernika. W Gdańsku zwiedziliśmy Stare Miasto oraz imponujący Kościół Mariacki – jeden z największych ceglanych kościołów na świecie. Nie zabrakło również wizyty w Malborku, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć największy gotycki zamek w Europie i poznać jego fascynującą historię.Wycieczka była doskonałą okazją do nauki, integracji oraz wspólnego spędzenia czasu. Wróciliśmy pełni wrażeń, nowych doświadczeń i pięknych wspomnień.

  • Śląskie Centrum Wolności i Solidarności przy Kopalni "Wujek"

    29 maja uczniowie klasy ósmej zwiedzili Śląskie Centrum Wolności i Solidarności przy Kopalni "Wujek" w Katowicach. Interaktywne wystawy przeniosły dzieci do tamtych czasów i dzięki temu mogły poczuć ich autentyczność. Makiety kopalni pomogły prześledzić przebieg pacyfikacji strajku i lepiej zrozumieć dramatyczne wydarzenia na terenie "Wujka". Jednym z najbardziej pamiętnych eksponatów był czołg T-55. To była cenna lekcja lokalnej historii dla ósmoklasistów.

  • Wycieczka do Krakowa

    26 maja uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym punktem wycieczki był Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema  Dzieci mogły zobaczyć i zadbać urządzenia, których zadaniem jest pobudzać do myślenia i uczyć, ale również bawić. Urządzenia były podzielone na działy tematyczne: optykę, hydrostatykę, akustykę i mechanikę. W ogrodzie odbyły się również warsztaty z wykorzystaniem ciekłego azotu i suchego lodu  Następnie uczniowie udali się do Centrum Nauki i Zmysłów gdzie za pomocą interaktywnych eksperymentów m.in. bawili się światłem i dźwiękiem, "odrywali" się od własnego cienia i tworzyli planety z magicznego piasku  zwiedzanie Krakowa zakończyło się podążaniem śladami Jana Matejki w kierunku Kościoła Mariackiego, podczas którego uczniowie wysłuchali wiele ciekawych historii dotyczących Krakowa 

  • We wspólnym rytmie

    „We wspólnym rytmie” to cykl integracyjnych warsztatów bębniarskich skierowanych do dzieci i młodzieży z katowickich szkół. Projekt ma na celu budowanie relacji rówieśniczych, rozwijanie współpracy oraz wzmacnianie poczucia wspólnoty poprzez wspólne działania muzyczne i rytmiczne.Warsztaty prowadzone były w formie aktywnych zajęć grupowych z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych i bębnów. Uczestnicy poznali podstawy gry na instrumentach, nauczyli się pracy w zespole, koncentracji oraz wyrażania emocji poprzez rytm i muzykę. Wspólne muzykowanie stworzyło przestrzeń do integracji dzieci i młodzieży z różnych środowisk, rozwijania kreatywności oraz budowania pewności siebie. Projekt promuje otwartość, współdziałanie i aktywne uczestnictwo w kulturze.

  • FESTYN RODZINNY

  • Unihokej

    Wiele turniejów, pucharów, mistrzostwi różnych zawodów, które miałem przyjemność organizować dla dzieci i młodzieży w unihokeju funkcjonowało dotąd pod różnymi nazwami. Teraz łączę je pod jedną nazwą „Kato Floorball Future Cup” Wczoraj w ramach naszej akcji „Aktywni Przez Cały Rok” dzięki której możemy finansować takie wydarzenia, odbył się turniej dzieci z klas  1–3 oraz 4–6. Jak zwykle nie zabrakło emocji, walki, zaangażowania, ale przede wszystkim dobrej zabawy i integracji między szkołami. Dziękuję sędziom, wolontariuszom oraz Katowice - oficjalny profil miasta, za wsparcie tej inicjatywy i wspólne tworzenie sportowego święta dla dziecii młodzieży. Pierwsze miejsce wśród najmłodszych zdobyła drużyna z SP nr 64 natomiast wśród starszych roczników drużyna z SP nr 53 . Gratulacje !!! Polski Unihokej

  • „Razem Między Górami”

    „Razem Między Górami” – Przełęcz Karkoszczonka / Chata Wuja Toma  Ponad 150 uczniów katowickich szkół wzięło udział w kolejnej  akcji, wędrując szlakami Beskidu Śląskiego pod opieką przewodników górskich oraz ratowników. Na mecie, przy Chacie Wuja Toma, czekało na naszych uczestników mnóstwo atrakcji sportowo-rekreacyjnych, edukacyjno-artystycznych, pyszne jedzenie oraz piękna pogoda Serdeczne podziękowania za wsparcie dla Regionalnej  Dyrekcji  Lasów Państwowych w Katowicach - Nadleśnictwo Bielsko, Fundacji Dr Clown Rescue Help Magazynowi „Na Szczycie”Miastu Katowice – za sfinansowanie całego przedsięwzięcia wolontariuszom,uczniom i nauczycielom z  SP nr.64 im Ratowników Górskich i z SP nr. 19 im. Wojciecha Korfantego w KatowicachDziękuję wszystkim za obecność, zaangażowanie i wspólnie spędzony czas. To był piękny dzień pełen uśmiechu, integracji i górskiej energii.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 64
    ul. Medyków 27
    40 -751 Katowice
  • 32 25 26 223