• Cięcina- warsztaty

Dzisiaj kolejna grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w bezpłatnych warsztatach rękodzieła w Cięcinie k. Węgierskiej Górki. Dziękujemy Fundacja Górom za profesjonalnie poprowadzone zajęcia, przepyszne ciasto i gorące góralskie jadło a UNICEF Polska za wsparcie finansowe. Wspaniała słoneczna pogoda i mnóstwo śniegu dały klasom 4a, 5b oraz 7a okazję do prawdziwej bitwy na śnieżki i szalonych zabaw na świeżym powietrzu

• Andrzejki szkolne 2023

• Kiermasz Bożonarodzeniowy

• Zakodowane Katowice klasa 3a

• Wyjazd do Krakowa na przedstawienie w j.angielskim

W poniedziałek uczniowie klas szóstej i siódmej mogli sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego podczas oglądania spektaklu Pygmalion, wystawionego przez aktorów British Theatre w języku Shakespeare'a w krakowskim Teatrze Variete. To już piętnaście lat tradycji naszej placówki - od tylu lat nasi uczniowie mają okazję podnosić swoje kompetencje językowe oraz poznawać klasykę literatury anglojęzycznej, dzięki przedstawieniom wystawianym przez zespół TNT British Theatre w Krakowie.

• Dzień Misia 2023

Misie wykonane przez uczniów klasy 3a i 1b

• Kodowanie klasa 3a

Skaner kodów QR

• Wyprawa do Cięciny koło Węgierskiej Górki

22 listopada 2023 klasy 6a, 3a i kilkoro uczniów klasy 5a braliśmy udział w świetniej wycieczce  do Cięciny. Oglądaliśmy owce na hali. Braliśmy w  warsztatach malunku na materiale i robieniu z owczej wełny owieczek. Bawiliśmy się na dworze i ulepiliśmy pierwszego bałwana tej zimy.

• Moje zwierzątko- plakat 1b

Plakat 1b

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

17.11.2023r obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie rozwiązywali testy w wersji papierowej i egzamin online. Ci, którzy wykonali test bezbłędnie, otrzymają Certyfikaty Mistrza Tabliczki Mnożenia.

• KONKURS PLASTYCZNO- TECHNICZNY

Zapraszam uczniów klas 1-7 do udziału w szkolnym konkursie plastyczno- technicznym

„OZDOBA BOŻONARODZENIOWA/ZIMOWA”

• Wspólne śniadanko klasy 1B.

• Zajęcia integracyjne

Zajęcia klasy 1B, na temat tolerancji, w ramach programu InterACT, zorganizowane przez panią z poradni psychologiczno- pedagogicznej.

• Polsko-Ukrainskie Mistrzostwa Katowic w szachach.

31 października uczniowie klasy 5a i 5b - Magda Widyna, Stanisław Płoskoński , Mikołaj Repa i Bohdan Rozdobudko  reprezentowali naszą szkołę w Polsko-Ukraińskich Mistrzostwach Katowic w szachach. Po raz kolejny znależli się w gronie najlepszych szkolnych drużyn szachowych w Katowicach . Po zaciętej walce zajęli III  miejsce !Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

• Erasmus+ "Rozwijamy się razem - mobilność uczniów i nauczycieli"

W ramach projektu Erasmus +" Rozwijajmy się razem!"- mobilność uczniów i nauczycieli SP nr 64 w Katowicach w ramach programu Erasmus+ - Edukacja Szkolna, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły rozpoczęli wizytę w Portugalii w ramach części projektu pod nazwą "job shadowing".W pierwszym dniu naszego pobytu zapoznalismy się z regionem Algavre.Odwiedziliśmy najbardziej znane miejsca w tym rejonie. Mieliśmy okazję zobaczyć miejscowości Lagos, Silves oraz urokliwy Przylądek Miłosierdzia.W kolejnych dniach rozpoczynamy wizyty w lokalnych szkołach.W ostatnim dniu naszej wizyty mieliśmy jeszcze okazję przespacerować się przepięknymi ulicami Sevilli. Bogactwo kulturowe i historyczne tego miejsca zrobiło na nas ogromne wrażenie. Piękne ulice i budynki, bogactwo kolorów,drzewa pomarańczowe i egzotyczna roślinność zachęcają do poznawania miasta. Sevilla to miejsce warte odwiedzenia. Kończymy naszą podróż z projektem Erasmus + pełni przekonania, że warto poznawać inne kraje, ich zwyczaje, kulturę oraz przede wszystkim ludzi i dzięki temu rozwijać się i przekazywać swoje wrażenia i inspiracje innym.

• ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

• Pamiętamy

Tradycyjnie, jak co roku odwiedzamy w początkach listopada grób, w którym znajdują się prochy Powstańców Śląskich oraz Harcerzy  zamordowanych w lasach Panewnickich.

• Erasmus + "Rozwijamy się razem - mobilność uczniów i nauczycieli"

W dniach 23-27 października piętnastosobowa grupa młodzieży z klas szóstej i siódmej wzięła udział w programie Erasmus + "Rozwijamy się razem - mobilność uczniów i nauczycieli". Zostaliśmy zaproszeni do szkoły w Rijece - w pięknej i słonecznej Chorwacji. Uczniowie brali udział w zabawach i grach integracyjnych oraz quizach, lekcjach języka angielskiego, włoskiego, biologii i geografii. Sami również prowadzili dla chorwackich kolegów zajęcia po angielsku w formie prezentacji oraz wykładu, przeprowadzili przygotowane przez siebie quizy wiedzy, a na zakończenie podali poczęstunek składający się z polskich i śląskich specjałów.

Nasze mażoretki przedstawiły przygotowany na tę okazję pokaz tańca, wraz z krótkim kursem. W przerwie między zajęciami zwiedzaliśmy Plitvickie Jeziora, Rovinj i Pulę - miasto partnerskie Katowic. Opatiję poznaliśmy dzięki udziałowi w grze miejskiej, podczas której natrafiliśmy na ślady znanych Polaków - H. Sienkiewicza i J. Piłsudskiego. Kilka dni naszej chorwackiej przygody edukacyjnej minęło jak z bicza strzelił! Było świetnie!

• DZIEŃ DYNI

31.10.2023r obchodziliśmy w szkole Dzień Dyni. Wręczone zostały dyplomy i upominki za najciekawiej ozdobioną dynię. Później odbył się Jarmark Dyniowy, na który każda klasa przygotowała stoisko z pysznymi przekąskami z dyni. Po jarmarku przyszedł czas na zabawę taneczną i pokaz mody dla klas 1-3. Wszyscy bawili się bardzo dobrze!