Świetny występ naszych szachistów!!! Drużyna w składzie: Magda Widyna z klasy 6a, Ola Antoszek, Stanisław Płoskoński i Mikołaj Repa z klasy 6b wywalczyła II miejsce w Mistrzostwach Katowic w Szachach Drużynowych (rocznik 2012 i młodsi). Gratulujemy!

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości uczniowie kl 2a odwiedzili grób i pomnik Obrońców Katowic-powstanców,harcerzy i harcerek zamordowanych we wrześniu 1939 r.
OD listopada zapraszam Wszystkich do naszej biblioteki aby zapoznać się z Książkowym niekalendarzem. Każdego miesiąca będziemy prezentować nowe wyzwanie czytelnicze, do którego już teraz serdecznie zachęcam.Dodatkowo proponuję wzięcie udziału w książkowym Bingo, szczegóły w bibliotece. Kampania jest częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0
18 października odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich pierwszoklasistów. Tego dnia dzieci oficjalnie dołączyły do grona uczniów naszej szkoły.
Dzisiaj w naszej szkole odbył się jesienny jarmark. Wszystkie klasy zaprezentowały na swoich stoiskach jesienne przysmaki🤗🍄🟫🍎🧅🧄🥕
Mamy przyjemność poinformować, że uczeń naszej szkoły MIKOŁAJ z klasy VIII został laureatem nagrody Prezydenta Miasta Katowice i Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach - "KATOWICKI DIAMENT EDUKACYJNY" - GRATULUJEMY!!!
Zapraszamy do udziału w konkursie matematyczno- informatycznym.Wejdź na stronę i zapoznaj się z informacjami! Zarejestruj się i weź udział!!!
Dnia 3 października odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Do głosowania przystąpili wszyscy obecni tego dnia w szkole uczniowie.
Przewodniczącą szkoły została Amelia Antosiewicz z klasy 8a.
Funkcję zastępczyni będzie pełnić Kinga Ciszewska z klasy 7a. W skład Rady Samorządu Uczniowskiego wejdą również Piotr Stachura z klasy 8a oraz Julia Kuglin z klasy 7a.
Rzecznikiem Praw Ucznia został pan Tomasz Maśnica.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w wyborach do Samorządu Uczniowskiego.Wybory odbędą się w czwartek 3 października.Od godziny 8.00 poszczególne klasy będą proszone o zejście do lokalu wyborczego, który będzie się mieścił w sali świetlicy szkolnej. Klasy będą schodziły pojedynczo aby zapewnić wszystkim jak najlepsze warunki do głosowania.Ze względu na dużą ilość głosujących, prosimy o zabranie ze sobą długopisów.Uczniowie będą też mogli wybrać Rzecznika Praw Ucznia.Wyniki wyborów zostaną ogłoszone w poniedziałek 21 października.Pamiętaj, że twój głos jest ważny.

Wszystkim CHŁOPAKOM, dużym i małym życzymy wszystkiego najlepszego!!!

W dniu 20.09 Fundacja Espero w Warszawie ogłosiła wyniki konkursu plastycznego ,,Superbohater ratuje małe serca". 1 miejsce Nicol Helon kl Va, wyróżnienia; Mieszko Puścizna kl II a, Amelia Grędzińska kl IVa, Maria Niewiadomska kl IVa. Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów
Jak co roku można skorzystać z pomocy materialnej w ramach Stypendium Szkolnego. Pomoc ta skierowana jest do uczniów z rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Stypendium szkolne przysługuje uczniom zamieszkałym na terenie gminy Katowice, jeżeli rodzina ucznia spełnia miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku ( sierpień 2024) kryterium dochodowe 600 zł netto na osobę w rodzinie ( kwota 800+ nie wlicza się do dochodu).Wysokość kryterium dochodowego od stycznia 2025 r. będzie wynosić 823 zł i w celu zachowania równego dostępu do pomocy materialnej dla uczniów, przyjmowane będą już we wrześniu wnioski osób o dochodzie do 823,00 zł na osobę w rodzinie.
Druki potrzebne do złożenia wniosku o stypendium szkolne można pobrać ze strony:
https://cuwkatowice.bip.gov.pl/wnioski-do-pobrania/wnioski-do-pobrania.html
lub odebrać w gabinecie pedagoga.
Wypełnione wnioski należy złożyć w szkole w nieprzekraczalnym terminie do 16 września 2024 r.
Grażyna Maśnica – pedagog szkolny