• Wycieczka klas Brennej

Dnia 29.11. br klasy 2a, 3a i b oraz 4b pojechały na wycieczkę do Brennej. Tam odwiedziliśmy osadę kóz, które karmiliśmy i czesaliśmy. Nastepnie piekliśmy a potem ozdabialiśmy pierniki. Poza tym dowiedzieliśmy sie dużo o tradycjach góraliskich związanych ze świętami, kolędowaniem  w dawnych czasach i nie tylko.

• Wyniki Konkursów Biblioteka szkolna

WYNIKI KONKURSU CZYTELNICZEGO DLA KLAS II-VIII

KLASA 2 A ZNAJOMOŚĆ LEKTURY „ASIUNIA”

1 MIEJSCE AMELIA GRĘDZIŃSKA, ROBERT GIEZEK

2 MIEJSCE MARTYNA LIGARSKA

3 MIEJSCE NATALIA WILCZYŃSKA

KLASA 3 A ZNAJOMOŚĆ LEKTURY „DZIECI Z BULLERBYN”

1 MIEJSCE HANNA DOMAŃSKA, JULIA WELEROWICZ

2 MIEJSCE BARTOSZ TOMAS

3 MIEJSCE IZABELLA PARTYKA

KLASA 3 B ZNAJOMOŚĆ LEKTURY „DZIEWCZYNKA Z PARKU”

1 MIEJSCE KUBA HERMANN

2 MIEJSCE MARTA GRUDZIŃSKA

3 MIEJSCE PIOTR KRAŚNIEWSKI

KLASA 4 A I 4 B ZNAJOMOŚĆ LEKTURY „AKADEMIA PANA KLEKSA”

1 MIEJSCE MIŁOSZ MOROŃCZYK, BOHDAN ROZDOBUDKO

2 MIEJSCE MAGDALENA WIDYNA

3 MIEJSCE MONIKA BUBULA, WOJCIECH CIECHELSKI

KLASA 5 A ZNAJOMOŚĆ LEKTURY „CHŁOPCY Z PLACU BRONI”

1 MIEJSCE NADIA SOPRYCH

2 MIEJSCE DANIEL ŚLUSAREK

3 MIEJSCE JULIA KUGLIN

KLASA 6 A ZNAJOMOŚĆ LEKTURY „FELIX, NET I NIKA”

1 MIEJSCE JACEK TOPOREK

2 MIEJSCE PIOTR STACHURA

3 MIEJSCE FRANEK FRUŃ-KONIECZEK

KLASA 8 A I 8 B ZNAJOMOŚC LEKTURY „PAN TADEUSZ”

1 MIEJSCE ALEKSANDRA BĄK

2 MIEJSCE HANNA SERBINOWSKA

3 MIEJSCE BARTOSZ WIDYNA

WYNIKI KONKURSU CZYTLENICZO-FOTOGRAFICZNEGO

„PRZYŁAPANI NA CZYTANIU” DLA KLAS I-VIII

1 MIEJSCE MARIA WRZOSEK KLASA 5A

2 MIEJSCE JULIA WELEROWICZ KLASA 3A

3 MIEJSCE AMELIA GRĘDZIŃSKA KLASA 2A

WYRÓZNIENIE SZYMON MAZURKIEWICZ 4A

CHCEMY POKOJU NA ŚWIECIE! KONKURS NA PLAKAT PROMUJĄCY POKÓJ I ZGODĘ NA ŚWIECIE NIE ZOSTAŁ ROZSZCZYGNIĘTY ZE WZGLĘDU NA ZBYT MAŁĄ ILOŚĆ ZGŁOSZEŃ, JEDNAK NA WYRÓŻNIENIE ZA WYKONANY PLAKAT ZASŁUGUJE PIOTR STACHURA Z KLASY 6A

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM I DZIĘKUJEMY WSZYSKIM UCZESTNIKOM.

DYPLOMY I NAGRODY ZOSTANĄ WRĘCZONE POD KONIEC GRUDNIA.

• Andrzejkowe zabawy

Misie opanowały SP64 !?

• Egzamin próbny klas ósmych

W dniach 29.11,30.11 i 1.12 o godz.8.00 odbędzie sie próbny egzamin klas ósmych. Po egzaminie klasy ósme wracają na swoje lekcje.

• Zabawa w sklep

Zabawa w sklep. Uczniowie ćwiczyli umiejętność przeliczania pieniędzy i wydawania reszty. Klasa 3A

• Konkurs plastyczny

Nasza uczennica Marta Grudzińska z kl.3b zdobyła III miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Dekalog jest jak kompas na burzliwym morzu..."

Serdecznie gratulujemy!

• Lektury

Omawianie lektury nie musi być nudne. Zagadnienia zapisane w kodach QR. Klasa 3A

• Zajęcia z sympatycznymi robotami

• Konkurs " Misie"

• WAŻNE !!!

Komunikat ws. uruchomienia syren alarmowych na terenie miasta Katowice w dniu 22.11.2022 r.

Zgodnie z informacją ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego z 31 października br., w dniu 22 listopada 2022 r. (wtorek) w godzinach między 9.00 a 13.00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności. W ramach treningu emitowany będzie dźwięk ciągły trwający trzy minuty.

Оголошення про ввімкнення сирен тривоги на території міста Катовіце 22.11.2022.

Повідомляємо, що відповідно до розпорядження Сілезького Воєводи 22 листопада 2022 р. (вівторок) в годинах з 9.00 до 13.00 буде проведено воєводське навчання ефективності сирен тривоги, які використовуються в системі попередження та оповіщення населення. У рамках навчання протягом трьох хвилин видаватиметься безперервний звук.

• Wspaniała bombka

Bombka wykonana przez JULIĘ KUGLIN  uczennicę klasy Va zawiśnie na światecznym drzewku na Rynku w Katowicach!

• Wf z woreczkami

• Spotkanie klas 3 ze STRAŻĄ MIEJSKĄ

• Pokaz 2a

"Jesienne kapelusze klasy 2a" -  film

• Wycieczka do Wrocławia

27 i 28 października klasa piąta oraz klasy ósme spędziły na  dwudniowej wycieczce we Wrocławiu. Pierwszego dnia wjechaliśmy na najwyższy taras widokowy w Polsce mieszczący się na 49 piętrze Sky Tower, następnie wzięliśmy udział w lekcji ekologii w multimedialnym centrum nauki o wodzie Hydropolis. Późnym popołudniem spacer po Pergoli i podziwianie budynku Hali Stulecia. Drugiego dnia, wyjątkowo ciepłego jak na tę porę roku, zwiedzaliśmy centrum Wrocławia, poznając jego zawiłą historię i tajemnicę wszechobecnych krasnali. Kolejnym i ostatnim punktem na naszej trasie było Kolejkowo Wrocław - czyli po prostu Wrocław w niezwykłej miniaturze.

• Pokaz mody klas 3

Pokaz mody zorganizowany wspólnie z klasą 3b. Dzieci w grupach najpierw przygotowały kapelusze, później wybrały modeli, wykonały stroje i wystąpiły w pokazie. Cześć osób relacjonowała wydarzenie przy użyciu sprzętu fotograficznego w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".

• 11 listopada Święto Niepodległości

O 11.11 śpiewaliśmy hymn

Akademia z okazji 124 rocznicy Odzyskania Niepodległości

• Rok 2022 Rokiem Marii Konopnickiej

W związku z 180 rocznicą urodzin Marii Konopnickiej Sejm Rzeczypospolitej Polskiej postanowił uhonorować jedną z najwybitniejszych pisarek historii,realistkę, twórczynię Roty doceniając jej literacki dorobek oraz wkład w działalność patriotyczną.

Uczniowie Szkoły Podstawowej 64 im.Ratowników Górskich Katowicach w związku z obchodami rocznicy Marii Konopnickiej przygotował na temat autorki ciekawe referaty oraz przygotowali prezentacje które mieli okazję odczytać na lekcji języka polskiego.

przykładowe prace :

• Konkurs "Dynia".

Jesień kojarzy się między innymi z dynią, która jest znakomitym materiałem wykorzystywanym do wykonywania dekoracji, takich jak lampiony, stroiki jesienne, czy też zabawne stworki.

Tym razem dzieci wzięły udział w szkolnym konkursie świetlicowym na najpiękniejszą dekorację z dyni. Oto co powstało…..

BRAWA ZA KREATYWNOŚĆ I POMYSŁOWOŚĆ