Rozpoczęcie roku szkolnego dla klas II-VII - godz.9.00
Rozpoczęcie roku szkolnego dla klas I- godz.11.00
ZAPRASZAMY
Pierwszy dzień pólkolonii spędziliśmy w Fundacji integracji i kreatywności AKUKU w Rudzie Śląskiej. Bawiśmy się świetnie.
Drugi dzień spędziliśmy w Mindcloud w Katowicach. Jedna grupa "pływała" po morzu piratow a druga budowała domy oczywiście wszystko w świecie Minecraft'a.
Trzeci dzień w gospodarstwie agroturystycznym "Husar"- jeździliśmy na koniu, strzelaliśmy z łuku, krzesiwem udało nam sie wzniecić ogień. W pobliskim lesie byliśmy na survivalu, piekliśmy chleb na ognisku-rewelacja!
Czwarty dzień w kinie Helios na filmie "Mała syrenka"
Piąty dzień w Śląskim Ogrodzie Botanicznym
W dniu 23 czerwca kończymy rok szkolny. Wszystkie klasy od 1do 6 przychodzą na godz. 9.00
Klasy ósme - uroczyste zakończenie roku szkolnego mają w czwartek, 22.06 o godz. 17.00, natomiast rozdanie świadectw piątek godz.8.00
Zakończenie klas Ósmych
Uczennica klasy IVB Agata Rozensal uzyskała wynik dobry w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX - konkursu pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Gratulujemy naszej laureatce świetnego wyniku i życzymy dalszych sukcesów!
Od kilku lat nasza szkoła wspiera akcją charytatywną Antka i Łucję - dzielne rodzieństwo z Łazisk Górnych, zbierając nakrętki plastikowe, dzięki którym dzieciaki mogą regularnie korzystać z turnusów rehabilitacyjnych. Pani Joanna - mama Łucji i Antka, wręczyła Dyrekcji szkoły podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do pomocy. Może w przyszłym roku uda nam się wspólnie zebrać jeszcze więcej?
Poza nauką języka angielskiego w szkole językowej ACE English Malta w St. Julian's, czas spędziliśmy na zwiedzaniu atrakcji turystycznych, takich jak Błękitna Laguna na wyspie Comino i jaskinia Blue Grotto. Ponadto zwiedziliśmy pierwszą stolicę Malty - Mdinę, znaną z serialu "Gra o tron", kolejną - Vittoriosę, wraz z sąsiednimi miasteczkami Cospicuą oraz Sengleą oraz obecną - Valettę. Skorzystaliśmy z letniej pogody, pysznego jedzenia i cieszyliśmy oczy widokiem z hotelowego balkonu w Sliemie, wprost na lazurowe morze w zatoce. Bawiliśmy się i wypoczywali na plaży przy zatoce Rivera Beach, spacerowali wśród śródziemnomorskiej roślinności i podziwiali Golden Bay, czyli Złotą Zatokę, ze skalistego zbocza.
Słońce, błękitne niebo, śródziemnomorska roślinność i jachty w zatoce sprawiły, że w środku roku szkolnego poczuliśmy się jak na wakacjach.
Było pięknie...