Jesień kojarzy się między innymi z dynią, która jest znakomitym materiałem wykorzystywanym do wykonywania dekoracji, takich jak lampiony, stroiki jesienne, czy też zabawne stworki.
Tym razem dzieci wzięły udział w szkolnym konkursie świetlicowym na najpiękniejszą dekorację z dyni. Oto co powstało…..
BRAWA ZA KREATYWNOŚĆ I POMYSŁOWOŚĆ
Klasa 3b uczestniczyła w warsztatach ceramicznych i rękodzieła w Katowickim Pałacu Młodzieży.
Dzisiaj byliśmy na wycieczce w "Osikowej Dolinie", bralismy udział w ciekawych warsztatach,na których wykonaliśmy wspaniałe pamiątki z osikowych płatków. Ogładaliśmy filmy i słuchaliśmy wykładu na temat historii i tradycji wykonywania rękodzieła z osikowych płatków. Bardzo nam się podobała wycieczka.
Biblioteka jest wielka przez swą gościnność i wiedzę, a nie przez jej rozmiary".
Rozpoczął się – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku tym roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL) jako hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych wybrało „Reading for Global Peace and Harmony”, które w Polsce skrócono do „Czytanie dla pokoju”. Zapraszamy wszystkich czytelników(i tych, którzy jeszcze czytania nie polubili) do wzięcia udziału w naszych październikowych akcjach i konkursach.
1. AKCJA „Książka na życzenie”
Na specjalnie przygotowanym druku (do pobrania w bibliotece) można zgłosić propozycje zakupów książkowych do biblioteki szkolnej. Każdy uczeń może zgłosić najwyżej trzy propozycje.
Wśród uczestników akcji rozlosujemy nagrody
2. AKCJA Bookcrossingowa
Na holu szkolnym zostanie stworzona półka, na której systematycznie będą pojawiać się książki do swobodnego zabierania i czytania. Można również przynieść na wymianę własną książkę i dać jej nowe życie.
Akcja adresowana jest do wszystkich, dzieci i dorosłych, którzy lubią czytać i chcą dzielić się książkami z innymi.
3. Trudne tematy- wojna oczami dzieci
Rozmowa z dziećmi na temat tolerancji, otwartości i empatii na podstawie fragmentów książek – „Teraz tu jest nasz dom”, „Wysiedleni”, „Syberyjskie przygody chmurki”.
CHCEMY POKOJU NA ŚWIECIE! Prace można oddawać w bibliotece szkolnej lub u nauczycieli wychowawców do 7.11.22
Zapraszamy wszystkich fotoamatorów, pasjonatów fotografii, bibliofilów oraz kochających czytać do nadsyłania zdjęć promujących pasję czytania widzianą przez pryzmat obiektywu, czyli do udziału w konkursie Przyłapani na czytaniu.
Zdjęcia można przesyłać na adres bibliotekaszkolnasp64@gmail.com lub przynieść wywołane do biblioteki szkolnej do 7.11.22
Klasa 2a- Asiunia (7.11.22)
Klasa 3a- Dzieci z Bullerbyn
Klasa 3b- Dziewczynka z parku
Klasy 4a i 4b Akademia Pana Kleksa
Klasa 5a – Chłopcy z Placu Broni
Klasa 6a – Felix, Net i Nika
Klasy 8- Pan Tadeusz
Wszystkim Pracownikom Szkoły w Dniu Ich Święta- Najlepsze Życzenia!!!
Światowy Dzień Mycia Rąk ustanowiony został przez ONZ w celu uświadomienia społeczeństwu na świecie, jak duże znaczenie dla zdrowia i życia ma mycie rąk. Wykształcenie prawidłowego nawyku mycia rąk przed jedzeniem i po skorzystaniu z toalety może ocalić więcej istnień ludzkich niż jakakolwiek szczepionka. Badania pokazują, że 70% ludzi nie myje rąk po skorzystaniu z toalety, a 95% nie myje ich prawidłowo.
Higiena rąk to najprostsza i jedna z najbardziej skutecznych metod zapobiegania zatruciom pokarmowym, chorobom wirusowym, pasożytniczym i skórnym.
Zaniedbywanie higieny rąk może być przyczyną zakażeń dróg oddechowych, skóry i przewodu pokarmowego.
Jak myć ręce? Podstawowe zasady:
https://www.gov.pl/web/gis/jak-myc-rece-instrukcja-mycia-rak
https://www.gov.pl/web/psse-kutno/swiatowy-dzien-mycia-rak-2021
http://www.szpitalwrzesnia.home.pl/strona/259-swiatowy-dzien-mycia-rak-moc-jest-w-twoich-rekach
Planetarium Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych UJD, Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii Oddział
im. ks. Bonawentury Metlera w Częstochowie
oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Zdobywców Przestworzy
w Częstochowie zapraszają do udziału
w II Międzynarodowym Konkursie Plastyczno-Fotograficznym
"ASTRONOMIA ART".
Konkurs jest objęty honorowym patronatem przez
JM Rektor prof. dr hab. Annę Wypych – Gawrońską
Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy
im. Jana Długosza w Częstochowie
1 miejsce Ex aequo: Natalia W. kl.2a, Amelia G. kl.2a, Olgierd K. kl. 2a 2 miejsce Ex aequo: Marysia N. kl.2a, Zosia K. kl.1b 3 miejsce Ex aequo: Zuzia Ł. kl.1a, Martyna Z. i Marta G. kl.3b. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za pomysłowość i ogrom pracy włożonej w wykonanie pięknych różańców! Wszystkie prace będzie można obejrzeć na wystawie w bazylice ojców franciszkanów w drugiej połowie października.
Zapewniamy bezpłatne, zdalne przygotowanie do Olimpiady - zupełnie OD ZERA! https://oki.org.pl/olimpiada-informatyczna-od-podstaw/ Poniżej link do rejstracji..
Gratulujemy i życzymy sukcesów!!!
Następujące pomoce dydaktyczne do wyposażenia pracowni geograficzne
- globus fizyczny 42 cm
- zestaw skał i minerałów 56 szt.
Dodatkowo dla klas 8 na lekcje „Edukacja dla bezpieczeństwa” - ceratki do nauki resuscytacji na fantomie