Klasa 3A spotkała ze Strażą Miejską, by porozmawiać o tym, jak bezpiecznie korzystać z internetu. Było mnóstwo pytań, ciekawych przykładów i przede wszystkim - ważnych lekcji na przyszłość.
Brawo 3A! Teraz sieć nie ma przed Wami tajemnic (tych niebezpiecznych oczywiście!).
Trwa ogólnopolski nabór do projektu Indywidualne Konta Rozwojowe (IKR) Junior. To szansa na trzyletnie stypendium do 5 000 zł rocznie na dodatkowe zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży.Stypendium przeznaczone jest dla uczniów i uczennic, którzy chodzą do klas 4-8 szkół podstawowych.
Uczeń musi spełniać przynajmniej jeden z tych warunków:
1. Rodzina dostaje zasiłek rodzinny.
2. Korzysta ze wsparcia "Posiłek w szkole i w domu".
3. Dziecko przebywa w pieczy zastępczej (np. rodzina zastępcza, dom dziecka).
ALE BAL! Karnawałowe szaleństwo klas 1-3! Dzisiejszy dzień w naszej szkole zamienił się w prawdziwą krainę magii i zabawy! Nasi najmłodsi uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w niesamowitym balu przebierańców. Na korytarzach można było spotkać superbohaterów, księżniczki, zwierzątka i postacie z ulubionych bajek. O oprawę muzyczną i świetny humor zadbał niezastąpiony animator , który porwał wszystkich do tańca!
Kolejna emocja, którą omawialiśmy w piątek był strach. Uczniowie klasy 1 opowiadali, czego się boją oraz wspólnie zastanawialiśmy się, jak można oswoić i przezwyciężyć strach. Efektem zajęć było wiele fantastycznych, kolorowych prac, pełnych wyobraźni i dziecięcych emocji.
W styczniu uczniowie klas 4-8 wzięli udział w kolejnej edycji (VIII) Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego im. Janusza Korzeniowskiego "Piórem i Pazurem". Na I etapie mierzyli się z cytatem z książki "Muminki" fińskiej pisarki, malarki, ilustratorki i rysowniczki komiksowej Tove Jansson. Powstały piękne prace kaligraficzne. Trzymamy kciuki za naszych uczniów na dalszym etapie konkursu.
26 stycznia uczniowie klas 2a, 2b i 4b wzięli udział w warsztatach pszczelarskich pt.: "Jak pszczoły oświetliły świat?". Uczniowie mieli możliwość posłuchać wykładu dotyczącego zawodu pszczelarza i sposobu tworzenia świec. Dzieci na warsztatach wykonały również własne świece z wosku pszczelego, co stanowi pamiątkę oraz będzie przypominać jak ważna jest rola pszczół w życiu człowieka.
Klasa 3a miała dziś przyjemność gościć Pana Pawła Potempę-lekarza psychiatrę. Dowiedzieliśmy się, na czym polega praca w szpitalu i jak zostać specjalistą w danej dziedzinie medycyny.Było mnóstwo pytań i jeszcze więcej zabawy! Testowaliśmy profesjonalny stetoskop i ćwiczyliśmy wypisywanie recept Dziękujemy za tę inspirującą wizytę!
Zakończył się tegoroczny konkurs na „Najpiękniejszy zimowy lampion”.
W ostatnich dniach wszyscy mieli okazję podziwiać prace konkursowe w holu szkoły.
Mamy przyjemność ogłosić wyniki konkursu.
I miejsce – Kacper Życiński z klasy 3a
II miejsce – Zuzanna Łysowska z klasy 4a
III miejsce – Małgorzata Szary z klasy 4b
Wyróżnienie otrzymuje Antoni Kulik z klasy 2b.
Serdecznie gratulujemy!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i podzielenie się swoimi pomysłami na rozjaśnienie długich zimowych wieczorów.
Samorząd Uczniowski
Kolejne zajęcia o emocjach za nami! Tym razem uczniowie klasy 1 dowiedzieli się, czym jest złość oraz jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami. Było dużo rozmów, przykładów i wspólnej nauki przez zabawę.
Udzial klasy Va W KONCERCIE w ramach programu "Filharmonia Śląska ŁĄCZY"
Anioły błyszczały, diabły knuły, a gwiazda prowadziła nas prosto do celu!
Za nami wyjątkowe wydarzenie, podczas którego nasze serca nieraz mocniej zabiły. Było mnóstwo śmiechu, ale i wzruszeń, które pozwoliły nam poczuć się naprawdę niebiańsko.
Serdecznie dziękujemy wszystkim aktorom – tym małym i tym dużym – za tę wspólną, piękną podróż do Betlejem. Wasz talent i zaangażowanie sprawiły, że ten czas stał się magiczny!
Zapraszamy do obejrzenia filmu
Muzyka: Denys Kyshchuk, Corporate Christmas Background (Free Music Archive)

Wspaniałych, Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

W poniedziałek 15 grudnia odbył się nasz tradycyjny, coroczny Świąteczny Szkolny Jarmark Europejski, który ma formę wspólnej Wigilii, na której każda klasa przygotowuje poczęstunek świąteczny, związany z tradycją bożonarodzeniową wylosowanego przez klasę kraju. W tym roku próbowaliśmy specjałów z Niemiec, Anglii, Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Chorwacji, Szwecji, Danii, Finlandii, Estonii, Islandii i Irlandii . Można było poznać kuchnię i tradycje innych narodów, w różnorodności odnaleźć podobieństwa i różnice, a także - na kartkach świątecznych zrobionych przez naszych podopiecznych - przeczytać życzenia w obcych językach. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu poczęstunku, a wychowawcom i uczniom za super organizację! Jak co roku - wszystko było wyśmienite!
Z radością informujemy o wspaniałych osiągnięciach naszych uczniów w III Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Pocztówka z KATO"!
Ten prestiżowy konkurs odbywał się pod Patronatem Prezydenta Miasta Katowice, co czyni sukces naszych artystek jeszcze większym!
Składamy serdeczne gratulacje naszym laureatkom:
• Zuzia (klasa 4a): zdobyła III MIEJSCE! Jej praca zachwyciła jury.
• Amelka (klasa 5a): otrzymała WYRÓŻNIENIE za piękną pocztówkę z Katowic!
Jesteśmy niezwykle dumni z Zuzi i Amelki! Ich ciężka praca i pasja do sztuki przyniosły fantastyczne rezultaty. Brawo dziewczyny!
Z dumą informujemy, że aż 8 uczniów naszej szkoły znalazło się w pierwszej 20 ogólnopolskiego konkursu matematycznego FENEK! To ogromne osiągnięcie i powód do radości dla całej naszej społeczności szkolnej. Serdeczne gratulacje kierujemy do wszystkich uczestników oraz do naszych wspaniałych zwycięzców:
✨ Stasia i Hani z klasy 3b
✨Julka i Edo z klasy 3a
✨Franka, Ady i Davyda z klasy 2b
✨ Jakuba z klasy 1a
Wasza wytrwałość, pasja i zaangażowanie przyniosły fantastyczne efekty. Jesteśmy z Was ogromnie dumni! Serdeczne gratulacje i podziękowania składają również panie organizatorki — pani Marta i pani Ania ☺️Brawo! Niech ten sukces będzie inspiracją do dalszych matematycznych wyzwań! ✨
Klasa 3a spędziła dziś niesamowite chwile na twórczych zajęciach z ceramiki i rękodzieła! Dziękujemy Pałac Młodzieży w Katowicach za wspaniałą gościnę i możliwość rozwijania talentów artystycznych naszych uczniów. Powstały prawdziwe małe dzieła sztuki!
Spójrzcie, jak świetnie się bawiliśmy, lepiąc i dekorując!
Dzisiaj klasa 3a celebrowała niezwykle ważne, zwłaszcza na Śląsku, święto - Barbórkę!
To był dzień pełen emocji i wiedzy! Dzieci włożyły wiele serca w przygotowanie krótkiego, ale pięknego programu artystycznego.
Najważniejszym punktem dnia była jednak wizyta naszego specjalnego gościa: Taty Zuzi, Pana Jakuba – prawdziwego Górnika! Pan Górnik opowiedział nam o swojej pracy, o tym, jak wygląda dzień w kopalni, a także o trudzie i odpowiedzialności związanej z tym zawodem. To była niezwykle cenna lekcja szacunku dla ciężkiej pracy.
Na koniec, w dowód wdzięczności i uznania, dzieci wręczyły naszemu gościowi piękną, własnoręcznie wykonaną laurkę.
Bardzo dziękujemy Tacie Zuzi za poświęcony czas i za przybliżenie nam tej ważnej tradycji!
Niech nam żyje Górniczy Stan! Szczęść Boże!